  • ERJ-3EKF1604V
ERJ-3EKF1604V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-3EKF1604V
HK JDW NO:
590-ERJ-3EKF1604V
Datasheet:
ERJ-3EKF1604V
Description:
ERJ Series, Thick Film, 1.6MOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 62623
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-3EKF1604V
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.6MOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    75V
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    1.6mm