  • ERJ-S1TF49R9U
ERJ-S1TF49R9U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-S1TF49R9U
HK JDW NO:
590-ERJ-S1TF49R9U
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
ERJ-S1TF49R9U
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-S1TF49R9U
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    49.9Ohm
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Current Rating
    2A
  • Case Code (Metric)
    6432
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Case Code (Imperial)
    2512
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm