  • ERJ-U02J683X
ERJ-U02J683X
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-U02J683X
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ERJ-U02J683X
Description:
Thick Film, 68kOhm, 5%,
Quantity:
In Stock : 16061
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-U02J683X
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Weight
    793.786648μg
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    68kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Current Rating
    1A
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Height
    350μm
  • Length
    1mm