  • ERJ3RBD5100V
ERJ3RBD5100V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ3RBD5100V
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ERJ3RBD5100V
Package:
Datasheet:
ERJ3RBD5100V
Description:
FIXED RESISTOR Thick Film, 510Ohm, 0.5%,
Quantity:
In Stock : 3587
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ERJ3RBD5100V
    Select All
  • Mount
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    0.5%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    510Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
    PRECISION, STANDARD: IEC60115-8
  • HTS Code
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PUNCHED, 7 INCH
  • Depth
    800μm
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    450μm
  • Length
    1.6mm