  • ERM050W-1050-42
ERM050W-1050-42
advertisement
Manufacturer No:
ERM050W-1050-42
Manufacturer:
ERP Power, LLC
HK JDW NO:
268-ERM050W-1050-42
Package:
Datasheet:
ERM050W-1050-42
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ERM050W-1050-42
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    0.617lb 280g
  • Operating Temperature
    -30°C~90°C
  • Series
    ERM (50W)
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    3.21Lx2.21W x 1.28 H 81.5mmx56.1mmx32.5mm
  • Feature
    OCP, OTP, SCP
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    44W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    cUL, UL, cRUcs, FC, CE, CB
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Input (Max)
    277VAC
  • Voltage - Input (Min)
    120VAC
  • Current - Output (Max)
    1.05A
  • Voltage - Output
    32V~42V