  • ERX-2SJ1R1A
ERX-2SJ1R1A
advertisement
Manufacturer No:
ERX-2SJ1R1A
HK JDW NO:
590-ERX-2SJ1R1A
Datasheet:
ERX-2SJ1R1A
Description:
Through Hole 1.1Ohms, 2W, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 9225
Step5Bar-code shipping tag
ERX-2SJ1R1A
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.157Diax0.472L 4.00mmx12.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±350ppm/°C
  • Resistance
    1.1Ohms
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    2W
  • Voltage - Rated
    700V
  • Power Rating
    2W
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Length
    11.9888mm