  • ERX-2SJ9R1
ERX-2SJ9R1
advertisement
Manufacturer No:
ERX-2SJ9R1
HK JDW NO:
590-ERX-2SJ9R1
Datasheet:
ERX-2SJ9R1
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 9.1Ohm, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 1444
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ERX-2SJ9R1
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.157Diax0.472L 4.00mmx12.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±350ppm/°C
  • Resistance
    9.1Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Composition
    Metal Film
  • Additional Feature
    FLAME PROOF, STANDARD: IEC60115-4
  • Power Rating
    2W
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Lead Length
    30mm
  • Lead Diameter
    0.8 mm