  • ERX-3SJ3R3A
ERX-3SJ3R3A
advertisement
Manufacturer No:
ERX-3SJ3R3A
HK JDW NO:
590-ERX-3SJ3R3A
Datasheet:
ERX-3SJ3R3A
Description:
Quantity:
In Stock : 37200
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ERX-3SJ3R3A
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.217Diax0.591L 5.50mmx15.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    3.3Ohms
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    3W
  • Power Rating
    3W
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Military Standard
    Not
  • Diameter
    5.5mm
  • Length
    15mm