  • ERZ-C32CK821W
ERZ-C32CK821W
advertisement
Manufacturer No:
ERZ-C32CK821W
HK JDW NO:
590-ERZ-C32CK821W
Package:
Disc 32mm, Formed Tabs
Datasheet:
ERZ-C32CK821W
Description:
Var 510VAC/670VDC 25A 820V Bent Strap Terminal
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ERZ-C32CK821W
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount, Through Hole
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Disc 32mm, Formed Tabs
  • Material
    Metal
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Series
    ZNR®
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Lead Pitch
    25mm
  • Number of Circuits
    1
  • Max Voltage Rating (AC)
    510V
  • Max Voltage Rating (DC)
    670V
  • Lead/Base Style
    Strap
  • Clamping Voltage
    1.355kV
  • Max Surge Current
    25A
  • Capacitance @ Frequency
    1800pF @ 1kHz
  • Varistor Voltage (Max)
    902V
  • Energy
    545J
  • Varistor Voltage (Min)
    738V
  • Varistor Voltage (Typ)
    820V
  • Maximum AC Volts
    510V
  • Varistor Voltage
    820V
  • Maximum DC Volts
    670V
  • Current - Surge
    25kA
  • Clamping Current
    200A