  • ERZ-V10D330
ERZ-V10D330
advertisement
Manufacturer No:
ERZ-V10D330
HK JDW NO:
590-ERZ-V10D330
Package:
Disc 11.5mm
Datasheet:
Description:
Var 20VAC/26VDC 1000A 33V Radial Bulk
Step5Bar-code shipping tag
ERZ-V10D330
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Radial, Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Disc 11.5mm
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Material
    Zinc
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2000
  • Series
    ZNR®
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.3nF
  • Subcategory
    Non-linear Resistors
  • Power Rating
    50mW
  • Voltage - Rated DC
    26V
  • Technology
    METAL OXIDE FILM
  • Depth
    5mm
  • Resistor Type
    VARISTOR
  • Voltage - Rated AC
    20V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.05W
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Voltage
    33V
  • Number of Circuits
    1
  • Max Voltage Rating (AC)
    20V
  • Max Voltage Rating (DC)
    26V
  • Lead/Base Style
    Radial
  • Clamping Voltage
    65V
  • Max Surge Current
    1kA
  • Capacitance @ Frequency
    6300pF @ 1kHz
  • Varistor Voltage (Max)
    36V
  • Energy
    4.8J
  • Varistor Voltage (Min)
    30V
  • Varistor Voltage
    33V
  • Clamping Current
    5A
  • Diameter
    11.5mm
  • Width
    7.5mm
  • Thickness
    5mm