  • ERZ-VA5V180
ERZ-VA5V180
advertisement
Manufacturer No:
ERZ-VA5V180
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ERZ-VA5V180
Package:
Radial
Datasheet:
ERZ-VA5V180
Description:
Var 11VAC/14VDC 250A 18V Radial T/R
Step5Bar-code shipping tag
ERZ-VA5V180
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    85 °C
  • Min Operating Temperature
    -40 °C
  • Capacitance
    1.6 nF
  • Lead Pitch
    5 mm
  • Max Voltage Rating (AC)
    11 V
  • Max Voltage Rating (DC)
    14 V
  • Lead/Base Style
  • Clamping Voltage
    40 V
  • Max Surge Current
    250 A
  • Varistor Voltage
    18 V
  • Diameter
    5 mm