  • ESD5V3S1B02LSE6327XTSA1
ESD5V3S1B02LSE6327XTSA1
advertisement
Manufacturer No:
ESD5V3S1B02LSE6327XTSA1
HK JDW NO:
699-ESD5V3S1B02LSE6327XTSA1
Package:
0201 (0603 Metric)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ESD5V3S1B02LSE6327XTSA1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Supplier Device Package
    PG-TSSLP-2
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    6V
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    5A 8/20μs
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    26V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    5.3V Max
  • Bidirectional Channels
    1
  • Capacitance @ Frequency
    17pF @ 1MHz