  • ESH335M450AH2AA
ESH335M450AH2AA
advertisement
Manufacturer No:
ESH335M450AH2AA
HK JDW NO:
417-ESH335M450AH2AA
Description:
3.3μF Capacitor 20% 51mA 5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
ESH335M450AH2AA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Tolerance
    20%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Packing Method
    Bulk
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.054mA
  • Ripple Current
    51mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.2
  • Diameter
    10mm
  • Height
    15mm