  • ESH476M400AM7AA
ESH476M400AM7AA
advertisement
Manufacturer No:
ESH476M400AM7AA
HK JDW NO:
417-ESH476M400AM7AA
Description:
47μF Capacitor 20% Tape & Reel 7.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
ESH476M400AM7AA
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Diameter
    16mm
  • Height
    25mm