  • ESMH201VSN122MQ50T
ESMH201VSN122MQ50T
advertisement
Manufacturer No:
ESMH201VSN122MQ50T
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-ESMH201VSN122MQ50T
Package:
Radial, Can - Snap-In
Datasheet:
Description:
SMH 1200μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.000Dia 25.40mm -25°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
ESMH201VSN122MQ50T
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SMH
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    1.000Dia 25.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Snap in
  • Capacitance
    1200μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Height Seated (Max)
    2.047 52.00mm