  • EST398M025AN1AA
EST398M025AN1AA
advertisement
Manufacturer No:
EST398M025AN1AA
HK JDW NO:
417-EST398M025AN1AA
Description:
3.9mF Capacitor 20% Tape & Reel 4170mA 7.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
EST398M025AN1AA
    ALUMINUM (WET)
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    3.9mF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    71.4mOhm
  • Leakage Current
    0.975mA
  • Ripple Current
    4170mA
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Tan Delta
    0.14
  • Diameter
    18mm
  • Height
    32mm