  • ETMA2401042UC-P68-WP
ETMA2401042UC-P68-WP
advertisement
Manufacturer No:
ETMA2401042UC-P68-WP
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-ETMA2401042UC-P68-WP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ETMA2401042UC-P68-WP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    1.088622kg
  • Connector Type
    Rectangular
  • Max Operating Temperature
    50°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Approval Agency
    CE, NEMKO, cURus
  • Max Output Current
    10.42A
  • Power Dissipation-Max
    250W
  • Voltage - Output
    24V
  • Cord Length
    800.1mm
  • Height
    59.944mm
  • Length
    188.468mm
  • Width
    104.394mm