  • ETQ-A17B150
ETQ-A17B150
advertisement
Manufacturer No:
ETQ-A17B150
HK JDW NO:
590-ETQ-A17B150
Package:
Radial, Horizontal - Corner Terminals
Datasheet:
ETQ-A17B150
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ETQ-A17B150
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Surface Mount
    NO
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.591W 17.50mmx15.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    10A
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    15μH
  • Test Frequency
    0.01MHz
  • DC Resistance (DCR)
    17mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Rated Current-Max
    10A
  • Height Seated (Max)
    0.709 18.00mm