  • ETQ-P3M4R7KVP
ETQ-P3M4R7KVP
advertisement
Manufacturer No:
ETQ-P3M4R7KVP
HK JDW NO:
590-ETQ-P3M4R7KVP
Datasheet:
ETQ-P3M4R7KVP
Description:
Quantity:
In Stock : 320
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ETQ-P3M4R7KVP
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    PCC-M0530M
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.217Lx0.197W 5.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Current Rating (Amps)
    4.1A
  • Inductance
    4.7μH
  • DC Resistance (DCR)
    50.16mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    6.7A
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm