  • ETQ-P4M470KVC
ETQ-P4M470KVC
advertisement
Manufacturer No:
ETQ-P4M470KVC
HK JDW NO:
590-ETQ-P4M470KVC
Datasheet:
ETQ-P4M470KVC
Description:
Quantity:
In Stock : 142
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ETQ-P4M470KVC
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Material - Core
    Metal Composite
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    PCC-M1040M
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.421Lx0.394W 10.70mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    3.4A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    47μH
  • DC Resistance (DCR)
    145.2mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    4.7A
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm