  • ETRA4500N
ETRA4500N
advertisement
Manufacturer No:
ETRA4500N
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-ETRA4500N
Package:
Datasheet:
ETRA4500N
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ETRA4500N
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to ETRA4500N.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Base
  • Mounting Type
    Base Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Series
    Phantom Elite®
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    NMO
  • Max Power Dissipation
    150W
  • Power - Max
    150W
  • Gain
    3dBi
  • Frequency Range
    450MHz~470MHz
  • Antenna Type
    Whip, Straight
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    460MHz
  • Height
    86.36mm
  • Height (Max)
    3.400 86.36mm