  • ETRA4503
ETRA4503
advertisement
Manufacturer No:
ETRA4503
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-ETRA4503
Package:
Datasheet:
ETRA4503
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ETRA4503
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to ETRA4503.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Base
  • Mounting Type
    Base Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Series
    Phantom Elite®
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    NMO
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    470MHz
  • Power - Max
    150W
  • Gain
    3dBi
  • Frequency Range
    450MHz~470MHz
  • RF/Microwave Device Type
    MOBILE STATION ANTENNA
  • Antenna Type
    Whip, Straight
  • VSWR
    2
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    460MHz
  • Height
    86.36mm