  • ETRA8903
ETRA8903
advertisement
Manufacturer No:
ETRA8903
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-ETRA8903
Package:
Datasheet:
ETRA8903
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ETRA8903
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to ETRA8903.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Base
  • Mounting Type
    Base Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Series
    Phantom Elite®
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    NMO
  • Max Power Dissipation
    150W
  • Power - Max
    150W
  • Gain
    3dBi
  • Frequency Range
    890MHz~960MHz
  • Antenna Type
    Whip, Straight
  • VSWR
    2
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    925MHz
  • Height
    68.58mm
  • Height (Max)
    2.700 68.58mm