  • EV28-1.5-02-20M
EV28-1.5-02-20M
advertisement
Manufacturer No:
EV28-1.5-02-20M
HK JDW NO:
694-EV28-1.5-02-20M
Datasheet:
EV28-1.5-02-20M
Description:
Common Mode Filters / Chokes 20mH 1.5A - VERTICAL COMMN-MODE SPPRESSN
Step5Bar-code shipping tag
EV28-1.5-02-20M
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Size / Dimension
    1.150Lx0.827W 29.20mmx21.00mm
  • Tolerance
    30%
  • Depth
    22mm
  • Current Rating
    1.5A
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    13mm
  • Operating Frequency
    400Hz Hz
  • Inductance
    20 mH
  • Test Frequency
    10kHz
  • Max DC Current
    1.5A
  • DC Current
    1.5A
  • Series Resistance
    282mOhm
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    282mOhm Typ
  • Self Resonant Frequency
    400Hz
  • Inductance @ Frequency
    20mH @ 400Hz
  • Height
    34.7mm