  • EVL6566B-65W-QR
EVL6566B-65W-QR
advertisement
Manufacturer No:
EVL6566B-65W-QR
Manufacturer:
STMicroelectronics
HK JDW NO:
761-EVL6566B-65W-QR
Package:
Datasheet:
EVL6566B-65W-QR
Description:
BOARD EVAL SMPS FOR L6566B
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EVL6566B-65W-QR
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Current - Output
    3.42A
  • Voltage - Output
    19V
  • Frequency - Switching
    165kHz
  • Utilized IC / Part
    L6566B
  • Supplied Contents
    Board(s)
  • Evaluation Kit
    Yes
  • Board Type
    Fully Populated
  • Power - Output
    65W