  • EXB-14V822JX
EXB-14V822JX
advertisement
Manufacturer No:
EXB-14V822JX
HK JDW NO:
590-EXB-14V822JX
Package:
0302 (0805 Metric), Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
EXB-14V822JX
Description:
Quantity:
In Stock : 6381
Step5Bar-code shipping tag
EXB-14V822JX
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    EXB
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.031Lx0.024W 0.80mmx0.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    8.2kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PUNCHED, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    2
  • Terminal Pitch
    500μm
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reference Standard
    IEC60115-9
  • Case Code (Metric)
    0805
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.031W
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Contacts
    4
  • Number of Elements
    1
  • Number of Resistors
    2
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    31mW
  • Element Power Dissipation
    0.031W
  • Height
    457.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.018 0.45mm