  • EXB-24V474JX
EXB-24V474JX
advertisement
Manufacturer No:
EXB-24V474JX
HK JDW NO:
590-EXB-24V474JX
Datasheet:
EXB-24V474JX
Description:
Quantity:
In Stock : 6099
Step5Bar-code shipping tag
EXB-24V474JX
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.039W 1.00mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Termination
    Convex
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    470kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PUNCHED, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
    650μm
  • Depth
    1mm
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
    1
  • Working Voltage
    50V
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Element Power Dissipation
    0.063W
  • Height Seated (Max)
    0.018 0.45mm
  • Thickness
    350μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C