  • EXB-24V754JX
EXB-24V754JX
advertisement
Manufacturer No:
EXB-24V754JX
HK JDW NO:
590-EXB-24V754JX
Datasheet:
EXB-24V754JX
Step5Bar-code shipping tag
EXB-24V754JX
    0404 (1010 Metric), Convex
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.039W 1.00mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    750kOhm
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    50V
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Element Power Dissipation
    0.063W
  • Height Seated (Max)
    0.018 0.45mm