  • EXB-24V824JX
EXB-24V824JX
advertisement
Manufacturer No:
EXB-24V824JX
HK JDW NO:
590-EXB-24V824JX
Datasheet:
EXB-24V824JX
Description:
Quantity:
In Stock : 8925
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
EXB-24V824JX
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Case Code (Imperial)
    0404
  • Number of Contacts
    1
  • Working Voltage
    50V
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Element Power Dissipation
    0.063W
  • Height Seated (Max)
    0.018 0.45mm
  • Thickness
    350μm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.039W 1.00mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    820kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Voltage - Rated DC
    100V