  • EXB-28V332JX
EXB-28V332JX
advertisement
Manufacturer No:
EXB-28V332JX
HK JDW NO:
590-EXB-28V332JX
Package:
0804, Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
EXB-28V332JX
Description:
RES ARRAY 4 RES 3.3K OHM 0804
Step5Bar-code shipping tag
EXB-28V332JX
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.039W 2.00mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    Convex
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    3.3kOhm
  • Applications
    Automotive AEC-Q200
  • Voltage - Rated
    50V
  • Additional Feature
    STANDARD: IEC60115-9
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PUNCHED, 7 INCH
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    500μm
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Contacts
    8
  • Number of Resistors
    4
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Element Power Dissipation
    0.063W
  • Height
    457.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.018 0.45mm