  • EXB-28V824JX
EXB-28V824JX
advertisement
Manufacturer No:
EXB-28V824JX
HK JDW NO:
590-EXB-28V824JX
Package:
0804, Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
EXB-28V824JX
Step5Bar-code shipping tag
EXB-28V824JX
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.039W 2.00mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    820kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Automotive AEC-Q200
  • Additional Feature
    STANDARD: IEC60115-9
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PUNCHED, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Terminal Pitch
    500μm
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Number of Contacts
    8
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    50V
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Element Power Dissipation
    0.063W
  • Height
    457.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.018 0.45mm