  • EXB-2HV332JV
EXB-2HV332JV
advertisement
Manufacturer No:
EXB-2HV332JV
HK JDW NO:
590-EXB-2HV332JV
Package:
1506, Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
EXB-2HV332JV
Description:
Res Thick Film Array 3.3K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C ISOL 16-Pin 1506(8 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T/R
Step5Bar-code shipping tag
EXB-2HV332JV
    Select All
  • Weight
    793.786648μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.063W 3.80mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    16
  • Termination
    Convex
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    3.3kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Automotive AEC-Q200
  • Additional Feature
    STANDARD: IEC60115-9
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PUNCHED, 7 INCH
  • Number of Functions
    8
  • Terminal Pitch
    500μm
  • Depth
    1.6mm
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    25V
  • Number of Resistors
    8
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm