  • EXB-2HV471JV
EXB-2HV471JV
advertisement
Manufacturer No:
EXB-2HV471JV
HK JDW NO:
590-EXB-2HV471JV
Datasheet:
EXB-2HV471JV
Description:
RES ARRAY 8 RES 470 OHM 1506
Step5Bar-code shipping tag
EXB-2HV471JV
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.063W 3.80mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Termination
    Convex
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    470Ohm
    Automotive AEC-Q200
  • Voltage - Rated
    25V
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    25V
    500μm
  • Depth
    1.6mm
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm