  • EXB-34V1R8JV
EXB-34V1R8JV
advertisement
Manufacturer No:
EXB-34V1R8JV
HK JDW NO:
590-EXB-34V1R8JV
Datasheet:
EXB-34V1R8JV
Step5Bar-code shipping tag
EXB-34V1R8JV
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
    0606, Convex
  • Number of Pins
    4
  • Supplier Device Package
    0606
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.063W 1.60mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Termination
    Convex
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    1.8Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Automotive AEC-Q200
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Terminal Pitch
    800μm
  • Number of Contacts
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • Length
    1.6002mm
  • Width
    1.6002mm