  • EXB-38V511JV
EXB-38V511JV
advertisement
Manufacturer No:
EXB-38V511JV
HK JDW NO:
590-EXB-38V511JV
Package:
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
EXB-38V511JV
Description:
Quantity:
In Stock : 52482
Step5Bar-code shipping tag
EXB-38V511JV
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    510Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Automotive AEC-Q200
  • Additional Feature
    STANDARD: IEC60115-9
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Packing Method
    TR, PUNCHED, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    800μm
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    50V
  • Number of Resistors
    4
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C