  • EXB-U2H183JV
EXB-U2H183JV
advertisement
Manufacturer No:
EXB-U2H183JV
HK JDW NO:
590-EXB-U2H183JV
Package:
1506, Convex, Long Side Terminals
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EXB-U2H183JV
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Number of Pins
    16
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    EXB
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.063W 3.80mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    18kOhm
  • Applications
    Automotive AEC-Q200
  • Voltage - Rated
    25V
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Number of Resistors
    8
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    63mW
  • Height
    450μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm