  • EXB-V4V472JV
EXB-V4V472JV
advertisement
Manufacturer No:
EXB-V4V472JV
HK JDW NO:
590-EXB-V4V472JV
Datasheet:
EXB-V4V472JV
Description:
Quantity:
In Stock : 71319
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
EXB-V4V472JV
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.063W 1.60mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    Concave
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    4.7kOhm
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Voltage - Rated DC
    100V
    800μm
  • Depth
    1.6mm
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Military Standard
    Not
    1
  • Working Voltage
    50V
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm