  • EXB-V4V510JV
EXB-V4V510JV
advertisement
Manufacturer No:
EXB-V4V510JV
HK JDW NO:
590-EXB-V4V510JV
Datasheet:
EXB-V4V510JV
Step5Bar-code shipping tag
EXB-V4V510JV
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    0606, Concave
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.063W 1.60mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    51Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Packing Method
    TR, PUNCHED, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    800μm
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reference Standard
    IEC60115-9
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    50V
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm