  • EXB-V8V222JV
EXB-V8V222JV
advertisement
Manufacturer No:
EXB-V8V222JV
HK JDW NO:
590-EXB-V8V222JV
Datasheet:
EXB-V8V222JV
Description:
RES ARRAY 4 RES 2.2K OHM 1206
Step5Bar-code shipping tag
EXB-V8V222JV
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Termination
    Concave
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    2.2kOhm
  • Voltage - Rated
    50V
  • Voltage - Rated DC
    50V
    800μm
  • Depth
    1.6mm
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm