  • EXD396TN
EXD396TN
advertisement
Manufacturer No:
EXD396TN
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-EXD396TN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EXD396TN
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to EXD396TN.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Connector Mount
  • Series
    EXD
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    TN
  • Frequency Range
    396MHz~406MHz
  • Antenna Type
    Whip, Straight
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    401MHz
  • Height (Max)
    4.100 104.14mm