  • EYG-A121804RV
EYG-A121804RV
advertisement
Manufacturer No:
EYG-A121804RV
HK JDW NO:
590-EYG-A121804RV
Package:
Datasheet:
EYG-A121804RV
Description:
THERM PAD 180MMX115MM W/ADH GRAY
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EYG-A121804RV
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Material
    Graphite
  • Shape
    Rectangular
  • Published
    2016
  • Series
    PGS
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Graphite-Pad, Sheet
  • Color
    Gray
  • Usage
    In-Plane Heat Transfer
  • Adhesive
    Adhesive - One Side
  • Backing, Carrier
    Polymer
  • Outline
    180.00mm x 115.00mm
  • Thermal Conductivity
    1350W/m-K
  • Width
    115mm
  • Thickness
    0.0016 0.040mm