  • EZ1084CT-3.3T-A0
EZ1084CT-3.3T-A0
advertisement
Manufacturer No:
EZ1084CT-3.3T-A0
Manufacturer:
Semtech Corporation
HK JDW NO:
684-EZ1084CT-3.3T-A0
Package:
TO-220-3
Datasheet:
Description:
Fixed EZ1084 PMIC TO-220-3
Quantity:
In Stock : 3330
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EZ1084CT-3.3T-A0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-220-3
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    0°C~125°C TJ
  • Packaging
    Tube
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Base Part Number
    EZ1084
  • Voltage - Input (Max)
    7V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    5A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Voltage Dropout (Max)
    1.35V @ 5A
  • PSRR
    72dB (120Hz)