  • EZJ-Z0V220HA
EZJ-Z0V220HA
advertisement
Manufacturer No:
EZJ-Z0V220HA
HK JDW NO:
590-EZJ-Z0V220HA
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
EZJ-Z0V220HA
Description:
PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS EZJZ0V220HA TVS Varistor, 13 V, 0402 [1005 Metric], Multilayer Varistor (MLV)
Step5Bar-code shipping tag
EZJ-Z0V220HA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Capacitance
    150pF
  • Voltage - Rated DC
    13V
  • Packing Method
    TAPE, PAPER
  • Technology
    METAL OXIDE FILM
  • Depth
    500μm
  • Resistor Type
    VARISTOR
  • Voltage - Rated AC
    13V
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Circuits
    1
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Max Voltage Rating (DC)
    13V
  • Max Surge Current
    10A
  • Capacitance @ Frequency
    100pF @ 1MHz
  • Varistor Voltage
    22V
  • Length
    1mm