  • F1238H24B2-FS-L16
F1238H24B2-FS-L16
advertisement
Manufacturer No:
F1238H24B2-FS-L16
HK JDW NO:
528-F1238H24B2-FS-L16
Package:
Datasheet:
F1238H24B2-FS-L16
Description:
FAN AXIAL 119X38MM 24VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
F1238H24B2-FS-L16
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Material - Frame
    Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Material - Blade
  • Series
    F1238-H
  • Size / Dimension
    Square - 119mm Lx119mm H
  • Feature
    Auto Restart, Locked Rotor Sensor
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.220A
  • RPM
    3000 RPM
  • Air Flow
    112.0 CFM (3.14m3/min)
  • Noise
    41.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.280 in H2O (69.7 Pa)