  • F1238L12B1-FSR-WS
F1238L12B1-FSR-WS
advertisement
Manufacturer No:
F1238L12B1-FSR-WS
HK JDW NO:
528-F1238L12B1-FSR-WS
Package:
Datasheet:
F1238L12B1-FSR-WS
Description:
FAN AXIAL 120X38MM TACH 12VDC
Step5Bar-code shipping tag
F1238L12B1-FSR-WS
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Weight
    0.536lb 243.13g
  • Published
    2006
  • Series
    F1238-S
  • Size / Dimension
    Square - 119mm Lx119mm H
  • Feature
    Auto Restart, Locked Rotor Protection, Speed Sensor (Tach)
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    4 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.290A
  • RPM
    2050 RPM
  • Air Flow
    94.0 CFM (2.63m3/min)
  • Noise
    36.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.170 in H2O (42.3 Pa)
  • Width
    38.00mm