  • F125PL223J050V
F125PL223J050V
advertisement
Manufacturer No:
F125PL223J050V
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-F125PL223J050V
Package:
2220
Datasheet:
Description:
SMC 22nF Film Capacitor 5% 2220 Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
F125PL223J050V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2220
  • Series
    SMC
  • Tolerance
    5%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    22nF
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Depth
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PPS
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    30V
  • Height
    2.5mm
  • Length
    5.7mm