  • F17723223204
F17723223204
advertisement
Manufacturer No:
F17723223204
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-F17723223204
Package:
Radial
Datasheet:
F17723223204
Description:
F1772-3 0.022μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 630V-DC 300V-AC Polyester, Metallized
Step5Bar-code shipping tag
F17723223204
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polyester, Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    F1772-3
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.236W 17.50mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm