  • F339MX231531MF02W0
F339MX231531MF02W0
advertisement
Manufacturer No:
F339MX231531MF02W0
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-F339MX231531MF02W0
Package:
Radial
Description:
F339M 0.015μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 630V-DC 310V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
F339MX231531MF02W0
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    0.015μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    310V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm
  • Length
    17.5006mm
  • Width
    5.0038mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    X2
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Series
    F339M
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.197W 17.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%