  • F339X141048MIM2T0
F339X141048MIM2T0
advertisement
Manufacturer No:
F339X141048MIM2T0
HK JDW NO:
886-F339X141048MIM2T0
Datasheet:
F339X141048MIM2T0
Description:
F339X1 0.1μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 1kV-DC 480V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
F339X141048MIM2T0
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.236W 26.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Voltage - Rated AC
    480V
  • Lead Pitch
    22.5044mm
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.610 15.50mm