  • F339X143348MIP2T0
F339X143348MIP2T0
advertisement
Manufacturer No:
F339X143348MIP2T0
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-F339X143348MIP2T0
Package:
Radial
Datasheet:
F339X143348MIP2T0
Purchasing and Inquiry
F339X143348MIP2T0 Overview
Electrical devices have 0.886 22.50mm lead spacing.-55°C~110°C is the maximum temperature at which the device can operate.
F339X143348MIP2T0 Features
F339X143348MIP2T0 Applications
There are a lot of Vishay BC Components F339X143348MIP2T0 applications of film capacitors.
  • Test and measuring equipment
  • Global positioning systems
  • Mobile communications
  • VCO's
  • Filtering
  • TV and monitor sets
  • Battery management system
  • IGBT
  • Coupling, decoupling
  • Snubbering
Step5Bar-code shipping tag
F339X143348MIP2T0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Weight
    7.800003g
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2007
  • Series
    F339X1
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.472W 26.00mmx12.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    480V
  • Lead Pitch
    22.5044mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm